Historie dřevěného uhlí v péči o pleť

Aktivní černé uhlí

 

Historie dřevěného uhlí v péči o pleť


Dřevěné uhlí je cenným doplňkem našeho režimu péče o pleť. Navzdory zaprášenému obrazu, jak černé uhlí vypadá, může dřevěné uhlí ve skutečnosti zanechat vaši pokožku úžasně čistou jak na povrchu, tak hluboko ve vašich pórech. To, na co odkazujeme, je něco, co se nazývá „aktivní uhlí“. Jedná se o dřevěné uhlí, které bylo napařeno a rozdrceno. Tento proces umožňuje dřevěnému uhlí absorbovat větší množství bakterií a toxinů díky jeho větší ploše.

Tato vlastnost dřevěného uhlí – jeho schopnost extrahovat bakterie z věcí, je důvodem, proč jej nyní tak široce využíváme v péči o pleť. Například naše maska ​​na extrakci černých teček používá aktivní bambusové uhlí k odstranění nečistot a bakterií z pórů v obličeji.

Kde tedy začalo používání dřevěného uhlí?

Použití dřevěného uhlí pro tělo sahá až do roku 1500 př. n. l., kdy Egypťané používali dřevěné uhlí ke konzervaci těl svých mrtvých.

Egypťané a medicína

V průběhu historie bylo dřevěné uhlí poprvé použito v lékařské kapacitě kolem roku 400 př. k léčbě toho, co bychom nyní nazvali vertigo, epilepsie a anémie. Kromě toho se používal na rány a popáleniny a chirurgické zákroky, když byly v těle špatné bakterie nebo toxiny, protože se vědělo, že dřevěné uhlí vytáhne špatnou nemoc a zanechá rány čisté.

K rozvoji aktivního uhlí došlo někdy v letech 1870 až 1920 a po svém založení bylo široce používáno ve všech nemocnicích a klinikách k mnoha účelům. I dnes je dřevěné uhlí používáno všemi poskytovateli zdravotní péče k absorbování nečistot, infekcí a toxinů z těla.

Aktivní černé uhlí prášky

Teprve poté, co byl svědkem toho, co dokáže lékařský obor s materiálem udělat, se kosmetický průmysl a průmysl péče o pleť dozvěděl o aktivním uhlí a jeho vlastnostech a rozhodl se implementovat své nové poznatky do svých produktů. Bylo zjištěno, že aktivní uhlí má schopnost extrahovat nečistoty a špínu z pórů pokožky, aniž by se vstřebalo do pokožky samotné. Působí jako magnet na toxiny a chemikálie, které je vytahují a ulpívají na částicích dřevěného uhlí.

Nejčastěji používané a nejúčinnější dřevěné uhlí je bambusové uhlí. Poprvé bylo použito v Číně za dynastie Ming a od té doby bylo zjištěno, že je nejabsorpčnější – 2krát až 3krát účinnější než jiné dřevěné uhlí, díky své jedinečné mikrostruktuře.

černé uhlí maska

Mám používat produkty na dřevěné uhlí?

Aktivní uhlí se v současnosti nachází ve většině sacích pleťových masek pro péči o pleť a je snadno dostupné komukoli. Při používání produktů s obsahem dřevěného uhlí je důležité se ujistit, že stále používáte produkty, které nejlépe vyhovují vašemu typu pleti. Produkty obsahující dřevěné uhlí jsou nejvhodnější pro osoby s černými tečkami, mastnými a ucpanými kožními póry.